Nėščiųjų tyrimai (kraujo, genetiniai)

Ingos Gruzdienės medicinos centre atliekami nėščiųjų tyrimai, kurie padeda dar ankstyvoje vystymosi stadijoje nustatyti vaisiaus ligas, sukeltas genų deformacijos. Šiuos tyrimus apima sąvoka „Prenatalinė diagnostika“

Prenatalinė diagnostika – tai skirtingų patikros ir diagnostikos priemonių visuma, skirta nustatyti vaisiaus vystymosi patologiją ir patologinę būklę. Prenatalinės diagnostikos metodai skirstomi į neinvazinius ir invazinius.

Vienas neinvazinių tyrimų – ultragarsinis vaisiaus tyrimas. Apie šį tyrimą plačiau galite skaityti skiltyje „Nėščiųjų echoskopija“.

PRISCA ir NIPT – taip pat neinvaziniai tyrimai, kurie atliekami iš besilaukiančios moters kraujo ir padeda nustatyti vaisiaus apsigimimų tikimybę.

Pagrindiniais invazinės diagnostikos metodais yra laikomos šios procedūros: choriono biopsija, amniocentezė bei kordocentezė. Minėtos procedūros atliekamos biopsijos adata, duriant per priekinę pilvo sieną.

Choriono biopsija atliekama 9–13 nėštumo savaitę. Šio tyrimo metu iš placentos imamas ląstelių mėginys, chromosominiams ar geniniams vaisiaus defektams nustatyti.

Amniocentezė – vaisiaus vandenų tyrimas, atliekamas nuo 16 nėštumo savaitės. Jo metu paimama apie 20 ml vaisiaus vandenų ir jie pateikiami chromosomų analizei. Dažniausiai atliekant amniocentezę siekiama išsiaiškinti vaisiaus chromosomines ligas.

Kordocentezė – vaisiaus virkštelės kraujo tyrimas. Šis tyrimas atliekamas tada, jei prieš tai atlikti tyrimai neparodė pakankamai informacijos. Tyrimas gali būti atliekamas tik nuo 20 nėštumo savaitės. Visi invaziniai prenataliniai tyrimai yra atliekami perinataliniuose centruose – Kaune arba Vilniuje.

Mūsų klinikoje pacientės gali atlikti visus būtinuosius kraujo ir šlapimo tyrimus.

Bendradarbiaudami su Šveicarijos kompanija “GENOMA”, pacientėms jau siūlome modernų, saugų ir profesionalų “Tranquility” tyrimą – tai vaisiaus DNR ir lyties tyrimas, ankstyvas chromosomų sutrikimų nustatymas, įskaitant Dauno sindromą. Tyrimui atlikti reikalingas įprastas besilaukiančios moters kraujo mėginys, o rezultatus sužinosite per 3-5 dienas.

Naujausi klinikoje atliekami tyrimai – vaisiaus 4D echoskopija, vaisiaus ištyrimas iki 12 savaitės vaginaliniu 4D davikliu.

Kiekvieną tyrimą rekomenduojame atlikti tik pasitarus su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju, po apžiūros ir vaisiaus bei mamos būklės įvertinimo.

Kiekvieno pasirinkimas, ar norime sužinoti apie galimas patologijas įsčiose užsimezgusiai gyvybei. Atliekant prenatalinę diagnostiką galima labai anksti aptikti anomalijas, apie kurias sužinoję tėvai turi galimybę tinkamai pasiruošti mažylio gimimui.

Nėščiųjų tyrimai klaipeda
Nėščiųjų tyrimai
Nėščiųjų tyrimai klaipeda
Inga Gruzdienė ginekologė klaipeda
Ingos Gruzdienės medicinos centras