Nėščiųjų tyrimai klaipeda

Trečias nėštumo mėnuo

Trečiasis nėštumo mėnuo – laikotarpis nuo 8-tos iki 12-tos savaitės. Tai šiek tiek ramesnis periodas, nes dažniausiai nėštumas jau patvirtintas. Vaisius vystosi toliau, jam labai svarbi būsimos mamos gyvensena ir įpročiai. Būsima mama turėtų būti atsargi ir vengti kontakto su sergančiais žmonėmis.

Trečiąjį nėštumo mėnesį vaisius tampa vis panašesnis į žmogutį: pagrindinės kūno dalys jau susiformavusios, raumenys ir nervai jau išsivystę, todėl vaisius puikiai juda vaisiaus vandenyse ir gali pajudinti visas savo galūnes. Visgi, būsima mamytė judesių nejaučia, nes jie yra dar labai švelnūs. Vaisiaus judesius šiuo laikotarpiu galima fiksuoti tik ultragarsu.

Nėščiųjų tyrimai klaipeda

Kokie kūno pokyčiai vyksta trečiąjį nėštumo mėnesį?

  • Kai kurias moteris vis dar kankina rytinis pykinimas.
  • Nors visi mėgstamiausi rūbai vis dar puikiai tinka, tačiau būsima mama gali jaustis papilnėjusi per liemenį.
  • Trečio mėnesio pabaigoje visiškai susiformuoja placenta. Ji intensyviai funkcionuoja, kad užtikrintų vaisiaus mitybos poreikius ir virkštele pašalintų medžiagų apykaitos produktus.
  • Šiuo laikotarpiu kojas gali traukti mėšlungis, o ypač prieš einant miegoti.
  • Plaštakos ar kojų pėdos tampa šiltesnės nei įprastai.

Gali pasireikšti galvos skausmai.

  • Daugumą moterų vargina rėmuo. Tai dažnai pasitaikantis „šalutinis nėštumo poveikis“, kurį sukelia hormoniniai ir fiziologiniai kūno pokyčiai. Šis pojūtis pasireiškia gulint arba miegant.

8-12- tą nėštumo savaitę galite pradėti stiprinti ryšį su būsimu mažyliu. Kiekvieną dieną skirkite šiek tiek laiko pamąstymams apie būsimą kūdikį, apie būsimus gyvenimo pokyčius. Šį mėnesį vaisius paauga nuo vyšnios iki slyvos dydžio. Dvylikos savaičių vaisius gali būti 7,5 – 9 cm ilgio ir 33-45 g. svorio.

11-13- tą nėštumo savaitę atliekamas privalomas ultragarsinis vaisiaus tyrimas, kurio metu gydytojas įvertina vaisiaus vystymasį ir specialius genetinius žymenis, paskiria papildomus tyrimus.

Maloniai kviečiame apsilankyti Ingos Gruzdienės klinikoje, kur galėsite atlikti visus būtinus pirmojo nėštumo trečdalio tyrimus.

Nėščiųjų echoskopija Klaipėdoje