Nėščiuju priežiūra

Vaikelio laukimas yra labai jaudinanti patirtis, todėl kiekviena akimirka iki naujos gyvybės atėjimo yra savaip svarbi. Tačiau kalbant apie pirmąsias dienas, reikalingas ypatingas dėmesys. 

 

Pirmasis nėštumo trimestro mėnuo – laikotarpis, kurio metu, dažniausiai, būsima mama dar nežino, kad laukiasi. Išties, kai moteris pasigenda menstruacijų ir atlikusi testą gauna teigiamą rezultatą, nėštumui jau būna apie 4-5 savaites. Tačiau būtent pirmosios savaitės po apvaisinimo yra pažeidžiamiausias etapas vaisiaus vystymosi procese. 

 

Todėl labai svarbus vaikelio planavimo laikotarpis – juk būsimų tėvelių gyvenimo būdas, žalingi įpročiai gali turėti labai didelę įtaką būsimam vaikeliui.

3D, 4D echoskopijaKas pirmosiomis nėštumo savaitėmis vyksta moters organizme?

1-3 nėštumo savaitės – naujo ciklo pradžia. Šiuo laikotarpiu apvaisintas kiaušinėlis keliauja kiaušintakio link, o šešta-septintą dieną po apvaisinimo, embrionas pradeda įsitvirtinti gimdos sienelėse. 4-tąją savaitę embrioną su motina tebesieja tiesioginė kraujotaka, tačiau ima formuotis placenta, kuri taip pat įsitvirtina gimdos sienelėje, prie placentos centro susiformuoja (įsitvirtina) virkštelė. 

 

Laukiantis vyksta natūralūs pokyčiai – keičiasi būsimos mamos poreikiai, atsiranda iki šiol nepatirti pojūčiai. Svarbu į juos įsiklausyti, nes jūsų organizmas yra bene geriausias patarėjas. 

• Būsima mama gali pastebėti tokius simptomus kaip galvos svaigimas ar oro trūkumas, kurie atsiranda pasikeitus širdies darbui ir spartėjant kraujotakai. Augant organams padidėja ir deguonies poreikis, todėl kvėpavimas tampa gilesnis, padažnėja.

• Praėjus apytiksliai 8 dienoms po ovuliacijos, taip pat, vietoj menstruacijų, gali atsirasti kraujingų išskyrų, kurias sukelia į gimdos audinį besitvirtinanti kiaušialąstė. 

• Kartais moterys jau nėštumo pradžioje jaučia rytinį šleikštulį, tačiau dažniausiai pykinimas prasideda apie 6 nėštumo savaitę.  

• Gali varginti virškinimo sutrikimai, padidėjęs rūgštingumas.  

• Paspartėja medžiagų apykaita, padidėja mineralinių medžiagų, baltymų, vitaminų poreikis. 

• Pamažu keičiasi krūtinės apimtis, jaučiamas patinimas.  

 

Laukimo pradžia turėtų būti skirta poilsiui, tad stenkitės vengti streso, sunkesnių fizinių darbų. Atkreipkite dėmesį į priemones, kurias purškiate ar tepate ant odos – rekomenduojama naudoti natūralias bei ekologiškas priemones. Stenkitės vengti įvairių priemonių, turinčių antibakterinių savybių, mat jos trikdo natūralią organizmo apsaugą. Dėl vaistų ir maisto papildų vartojimo pasitarkite su savo gydytoju.

 

Nėštumas skaičiuojamas nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos. Pirmo nėštumo mėnesio pabaigoje, vaisius yra vidutiniškai aguonos grūdo dydžio.