Penktas nėštumo mėnuo

Penktasis mėnuo – tai laikotarpis nuo 17-tos iki 20-tos nėštumo savaitės, pats nėštumo viduriukas.  Jūs vis dažniau glostote savo pilvuką – tai visiškai normalu, nes toks gestas rodo prisirišimą.

Šis laikotarpis bene geriausias metas džiaugtis nėštumu – galite fiziškai aktyviai judėti, keliauti, daugiau laiko skirti savo antrajai pusei.  Šis mėnuo svarbus tuo, kad pirmą kartą pajausite vaisiaus judesius, tai vyksta apie 18-20- tą nėštumo savaitę.

Dabar jūsų viduje gyvena maždaug 25 cm vaisius, kurio svoris gali siekti 300 gramų. Jau galite pajusti kaip vaikutis judina savo kojytes ir rankytes, tai vyksta 4-8 kartus per valandą. Jeigu būsima mamytė nepakankamai valgo, vaisius juda kur kas dažniau.

Nėščiųjų echoskopija Klaipėdoje

Penktąjį nėštumo mėnesį vystosi kūdikio skonio ir klausos pojūčiai, smegenų ląstelės sparčiai dauginasi ir auga smegenų apimtis. Būsimo mažylio oda storėja ir pradeda vystytis apsauginis sluoksnis, kuris apsaugo nuo amonio rūgščių.

Vaisiaus akys dar vis užmerktos, tačiau jis gerai orientuojasi gimdoje. Pavyzdžiui, dvyniai sugeba surasti vienas kitą ir susikibti už rankyčių.

Kokie kūno pokyčiai vyksta šiuo laikotarpiu?

Būsimos mamos pilvukas padidėja ir darosi jau gerai matomas. Toks pasikeitimas gali sukelti nepatogumų: prastesnis miegas (nepatogi pozicija) ir kartais prarandama pusiausvyra (pakitęs svorio centras).

  • Kadangi pilvo oda sparčiai plečiasi, gali atsirasti strijų.
  • Kraujospūdis dažniausiai būna stabilus ir dėl jo svyravimų nėra jokių nemalonių pojūčių.
  • Smarkūs hormoniniai pakitimai gali sukelti intensyvų plaukų ir nagų augimą. Nagai gali tapti nelygūs, labai kieti arba priešingai – minkšti. Plaukų būklė gali pasikeisti ir į gerąją, ir į blogąją pusę.
  • Sujautrėja pilvo ir sėdmenų sritys.
  • Traukia kojų mėšlungis, atsiranda tinimas.
  • Padidėja apetitas.
  • Gali pasireikšti galvos skausmai, kraujavimas iš nosies.
  • Dėl nėštumo hormonų ar kalcio trūkumo, kurį organizmas pasisavina naudodamas vaiko augimui, gali nukentėti dantys.

Be viso to, šis mėnuo yra svarbus tuo, kad Jūs antrą kartą apsilankote pas gydytoją, ultragarsiniam  vaisiaus ištyrimui. Dažniausiai, tai įvyksta po ilgos, dviejų mėnesių, pertraukos. Šis momentas labai svarbus ir laukiamas.

Savo nėštumo priežiūrą kviečiame patikėti Ingos Gruzdienės klinikos specialistams.

Nėščiųjų echoskopija Klaipėdoje