Pasiruošimas nėštumui

Vaikelio atėjimas į šeimą yra labai svarbus gyvenimo įvykis, kuriam reikia tinkamai pasiruošti. Tiesa, pasiruošimas turėtų prasidėti ne rūbelių ar lovytės paieškomis. Apie vaiko ir savo gerovę rekomenduojama pradėti galvoti dar prieš 6 mėnesius iki pastojimo.

 

Pasiruošimas nėštumui prasideda susitikimu su gydytoju ginekologu. Pirmos konsultacijos metu specialistas įvertina bendrą būsimos mamos būklę, išsiaiškina svarbiausius veiksnius, kurie gali turėti įtakos pastojimui.

 

Įvertinus pacientės sveikatos būklę, jei reikalinga, atliekami tyrimai gretutinėms ligoms nustatyti. Nustačius ligą, būsima mama siunčiama konsultuotis su atitinkamais specialistais. Dažnai pasitaiko atvejų, kai moterys nepastebi ligos simptomų (kartais jų visai nebūna) ir nežino, kodėl nepavyksta pastoti. Sėkmingai išgydžius gretutines ligas, padidėja tikimybė susilaukti vaikelio bei išvengti komplikacijų nėštumo metu.

 

Ginekologas, atsižvelgdamas į individualų pacientės atvejį, rekomenduoja, kokius preparatus verta vartoti planavimo laikotarpiu.

 

Ingos Gruzdienės medicinos centre laukiami ir vyrai, juk susilaukti vaikų – bendras sprendimas. Neretai pamirštama, kad būsimo tėčio sveikata yra taip pat labai svarbi, kalbant apie pasirengimą nėštumui. Kai pasiruošimo procese dalyvauja abu būsimi tėveliai, ne tik išauga tikimybė susilaukti sveiko vaikelio, bet ir stiprėja poros ryšys.

 

Keletas rekomendacijų planuojant vaikelį:

  • prieš pastojant, pas gydytoją vertėtų apsilankyti tiek būsimai mamai, tiek tėčiui. Moteris turėtų apsilankyti pas ginekologą, taip pat gydytojo odontologo kabinete. Vyrui dažnai pakanka apsilankyti pas savo šeimos gydytoją.
  • bent jau tris mėnesius iki pastojimo būsimi tėvai turėtų gyventi sveikai, tai yra nevartoti alkoholio, nerūkyti, sumažinti produktų, turinčių kofeino kiekį, stengtis nevartoti medikamentų. Taip pat, nevalia pamiršti fizinio aktyvumo.
  • vartoti gydytojo rekomenduojamus vitaminus, folio rūgštį. Tyrimais įrodyta, kad, vartojant folio rūgštį iki pastojimo ir tam tikrą laiką pastojus, sumažėja apsigimimų, susijusių su nervinio vamzdelio patologija tikimybė.

 

Svarbu suprasti, kad susirūpinti savo sveikata moteris turi ne tik tada, kai nusprendžia susilaukti vaikelio. Į ginekologo apžiūrą rekomenduojama atvykti kartą per metus – profilaktinis apsilankymas gali padėti laiku pastebėti ligas, kurios nesukelia simptomų. Deja, dažniausiai moterys atvyksta tik pasijutusios blogai, kas reiškia jau pažengusią ligą.

Nėščiųjų priežiūra
Pogimdyvinė priežiūra Klaipėdoje
Pasiruošimas nėštumui
Pasiruošimas nėštumui
Ginekologe Klaipėdoje
Inga Gruzdienė geriausia ginekologe Klaipedoje