Mergaičių ginekologija

Didžiausi pasikeitimai mergaitės gyvenime, kalbant apie reprodukcinę sveikatą, prasideda tik sulaukus paauglystės, tačiau šiam klausimui svarbu skirti pakankamai dėmesio nuo pat gimimo.

Mergaitės yra labiau linkusios sirgti išorinių lytinių organų (vulvos) ir makšties infekcinėmis ligomis. Taip atsitinka dėl anatominių ir fiziologinių ypatybių bei ir tam tikrų elgsenos įpročių. Vulvovaginitai sudaro nuo 80 iki 90 proc. vaikų ginekologinių susirgimų laikotarpiu iki lytinio brendimo. Tad mamos klysta, galvodamos, kad 2-3-jų metukų mergytė negali sirgti. Būtina suvokti, kad lytiniai organai imlūs tam tikriems uždegimams, kadangi organizme dar nėra moteriškų lytinių hormonų, nesusiformavusi apsauginė sistema.

Viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kurios lemia poreikį kreiptis į gydytoją ginekologą turint mažametę dukrą – lytinių lūpų suaugimas. Mažųjų lytinių lūpų suaugimas būdingas 1-6 metų mergaitėms ir atrodo kaip plona plėvė, nesunkiai pastebima atidžiau apžiūrint.

Lytinių organų uždegimai gali pasireikšti ir labai anksti, todėl tėveliai turėtų stebėti, ar neatsiranda įtartinų išskyrų, odos paraudimų, o pastebėjus neįprastus požymius, skubiai kreiptis į specialistą.

Ingos Gruzdienės medicinos centre teikiamos konsultacijos ir pačioms mažiausioms pacientėms.

Inga Gruzdienė ginekologė klaipeda
Nėščiųjų tyrimai Klaipėdoje
Ginekologijos klinika Klaipėdoje
Mergaičių ginekologija Klaipėdoje
Ingos Gruzidenės klinika Klaipėdoje