Ultragarso tyrimas Klaipėdoje

Ketvirtas nėštumo mėnuo

Sveikiname – tai svarbi laukimo akimirka, nes baigėsi svarbiausias vaisiaus raidos etapas. Dabar jūsų nėštumas jau matomas, pilvukas darosi vis labiau atsikišęs. 

13-16 savaitėmis vaisius yra jau susiformavęs, tačiau savarankiškai išgyventi dar nepasirengęs. Antrojo nėštumo trečdalio pradžioje vaisiaus balso stygos jau visiškai išsivysčiusios, tačiau vandenys, supantys vaisių, neleis jam triukšmauti iki kol išvys pasaulį. 

Ketvirtąjį nėštumo mėnesį, atsiranda reakcija į garsus ir, nors ausytės visiškai susidaro 24-tą nėštumo savaitę, garso virpėjimus vaisius suvokia per odą ir kaulus. Visas vaisiaus kūnas padengtas plonyčiais plaukeliais ir jie augs iki 28-tos nėštumo savaitės. Jau susidariusios visų dantukų užuomazgos.

Ultragarso tyrimas Klaipėdoje

Būsimo kūdikio raumenys reaguoja į smegenų siunčiamus signalus, tad vaisius gali koordinuoti judesius. Mėnesio pabaigoje galima pajusti pirmuosius vaisiaus judesius, bet dažniausiai tai įvyksta 18-20- tą nėštumo savaitę. 

Ketvirtas nėštumo mėnuo – pats geriausias laikas, kuomet jūs, mielosios, jaučiatės geriausiai per visą nėštumo laikotarpį. Dingsta irzlumas, pykinimas, nuovargis, krūtų jautrumas, normalizuojasi kraujospūdis, todėl galima sugrįžti į sporto sales, nėščiųjų mankštas. 

Kokie kūno pokyčiai vyksta ketvirtąjį nėštumo mėnesį?

  • Varginantis vidurių užkietėjimas ir vadinamoji „nėštukių sloga“.
  • Gali pradėti tinti rankos ir kojos, labiausiai pastebima delnuose ir kulkšnyse.
  • Gali pasireikšti nugaros skausmai.
  • Pamažu pradeda augti svoris, per savaitę jis turėtų padidėti po 250 g.

Ketvirtąjį nėštumo mėnesį vaisius paauga iki avokado dydžio. Mėnesio pabaigoje vaisius gali būti 16 cm ilgio ir sverti apie 200 g.

Ketvirtą nėštumo mėnesį dažniausiai jau yra atlikti visi reikalingi tyrimai ir įvertinta rizika. Jeigu jokios rizikos nėra, tyrimų rezultatai puikūs, pas gydytoją apsilankote jau tik 18 – 20-tą savaitę. 

Pasiruošimas nėštumui