Inga Gruzdienė geriausia ginekologe Klaipedoje

Ginekologė Klaipėdoje: 9 nėštumo mėnuo

Devintasis nėštumo mėnuo — tai laikotarpis nuo 33-ios nėštumo savaitės iki 36-tos.

Šiuo laikotarpiu būtina apsilankyti pas jus prižiūrintį gydytoją, vieną arba du kartus, priklausomai nuo Jūsų nėštumo eigos.  Šis mėnuo ypatingas tuo, kad visoms nėščiosioms atliekamas privalomas tyrimas dėl B grupės streptokoko, jo rezultatas yra reikalingas gimdymo metu. Nustačius B grupės streptokoką, gimdymo metu, kiekviena gimdyvė gauna specialius antibiotikus tam, kad apsaugoti būsimą naujagimį. Jeigu tyrimas neigiamas — jus apie tai informuos ir jokia profilaktika gimdymo metu nebus reikalinga. Mielos, būsimos mamos, nepamirškite vieno arba dviejų vizitų pas jus prižiūrintį specialistą tam, kad būtų laiku įvertinta akušerinė situacija ir priešlaikinio gimdymo grėsmė.

Nėščiųjų priežiūra Klaipėdoje

Šį mėnesį vaikutis užauga iki 45 – 50 cm ūgio ir sveria apie 2000 – 2500 g.  Bruožai tampa dar ryškesni. Nagučiai siekia pirštų galiukus. Kaukolės kaulai dar nesuaugę, minkšti ir gali keisti formą bei užslinkti vienas ant kito, todėl svarbu, kad gimdymo metu jai nebūtų pakenkta.

Greitai pasaulį išvysiantis mažylis jaučia mamos gyvenimo ritmą, jos nuotaiką, puikiai girdi aplinkos garsus ir į juos reaguoja. Jis jau moka tvirtai sugriebti, jo oda rausva ir padengta mažais plaukeliais. Šį mėnesį oda sustiprės ir susiformuos antikūnai vaikelio organizme. Tolimesnėmis savaitėmis jis didins riebalų sluoksnį po savo oda. Riebalai yra būtini palaikyti kūno temperatūrai.

Jūsų mažylis pilnai fiziškai išsivystęs ir pasiruošęs išoriniam pasauliui. Per paskutinę savaitę vaikelis turėtų apsiversti žemyn galva, jei tai neįvyks, jums bus paskirtas cezario pjūvis. Nuo 34 savaitės mažylis jau turi didelius šansus išgyventi palikęs gimdą. Jei mažylis gimtų šiuo metu, jis butų vadinamas gimusiu anksčiau laiko, o ne neišnešiotu.

Kokie kūno pokyčiai vyksta devintąjį nėštumo mėnesį?

Norisi mažiau valgyti nei prieš keletą savaičių. Gali būti, kad jausitės išsiblaškiusi, sutrikusi atmintis — normalus dalykas trečiajame nėštumo trimestre.

  • Pilve mažiau vietos judėjimui, tad kūdikio judesiai yra retesni ir stipresni, gimdos susitraukimai dažnėja.
  • Kūnas ruošiasi gimdymui, tad sąnariai ir raiščiai tampa elastingesni.
  • Dėl didelio pilvelio gali skaudėti nugarą. Lankykite baseiną, mankštas, kad sumažintumėte skausmą.
  • Vis dar tinsta rankos ir pėdos, tad gerkite daug vandens, kad tai palengvintumėte.
  • Kraujuojančios dantenos, kurios pabrinksta, parausta, jas skauda. Tai dažniausiai pasireiškia antrą ir trečią nėštumo trimestrais ir pasibaigia tik pagimdžius.

Jums baisu? Tai visiškai normalu — baimė kyla dėl nežinojimo. Kuo daugiau žinių įgausite, tuo bus ramiau. Maloniai kviečiame Jus apsilankyti mūsų klinikoje mielai atsakysime į visus klausimus, kad Jūsų nėštumas ir toliau būtų sklandus ir džiaugsmingas.