Nėščiųjų priežiūra Klaipėdoje

Antras nėštumo mėnuo

A

ntras nėštumo mėnuo – laikotarpis nuo ketvirtos iki aštuntos savaitės. Šiuo metu labai svarbu įvertinti savo gyvenimo būdą, kad užtikrintumėte geriausias sąlygas savo besivystančiam kūdikiui.

Šis laikotarpis svarbus tuo, kad pradeda vystytis būsimo vaikelio širdutė. Taip pat formuojasi vidaus organai, formuojasi stuburo smegenys, pradeda ryškėti veido kontūrai.

Apie 9-tą nėštumo savaitę susiformuoja pagrindinių organų sistemų pamatas ir augantis organizmas yra vadinamas vaisiumi. Šiuo laikotarpiu būsimas vaikelis sveria apie 13 g ir yra 4 cm ilgio.

Nėščiųjų priežiūra Klaipėdoje
K

okie kūno pokyčiai vyksta antruoju nėštumo mėnesiu?

  • Pirmieji pokyčiai atsispindi odoje. Kai kurių nėščiųjų oda tampa elastingesnė ir sveikesnė. Kitoms prasideda dažniausiai paauglystėje patiriamos problemos: bėrimas, oda tampa riebi, kai kur – sausa, tai gali sukelti niežėjimą.
  • Nepastovi nuotaika, būdingas verksmingumas, baimė ar džiaugsmas, nerimas ar emocinis pakilimas.
  • Šį mėnesi padidėja būsimos mamytės krūtys ir ima augti gimda. Dėl to gali mausti pilvą ar diegti pilvo šonuose.
  • Padažnėja šlapinimasis, nes padidėjusi gimda spaudžia šlapimo pūslę.
  • Atsiranda pykinimas ir jautrumas kvapams. Būsima mamytė gali užsinorėti ar greit atsisakyti kai kurių produktų. Keistų įgeidžių atsiradimas reiškia, kad vaikelio vystymuisi trūksta medžiagų, kurios yra šiuose produktuose.
  • Greičiau pavargsta organizmas, jaučiamas nuovargis, miego poreikis.
  • Galimi svorio pokyčiai. Vienos būsimo mamytės svorio priauga, o kitos priešingai – numeta.
N

ėštumas ne atima, o prideda žavesio. Vis dėlto, jeigu pokyčiai jums nemalonūs ir sunku žiūrėti į veidrodį, galvokite, kad tai –tik laikini pokyčiai.

Mielosios, pirmaisiais mėnesiais nepervertinkite savo jėgų, būkite dėmesingesnės sau. Jeigu yra galimybė, daugiau laiko skirkite poilsiui, atlikite tik svarbiausius darbus.

Antrasis nėštumo mėnuo kaip ir pirmasis yra labai svarbus, tad rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju dėl vartojamų preparatų, rekomenduojamo gyvenimo būdo bei galimų pavojų.

Šiuo laikotarpiu embriono augimo tempas neįtikėtinai didelis. Per keturias šio mėnesio savaites jis paauga nuo sezamo sėklos iki pupelės dydžio.

Ingos Gruzdienės klinikoje būsimas mamytes prižiūri kvalifikuoti specialistai, kurie pasirūpins Jumis, iki pat naujojo šeimos nario atvykimo.

Nėščiųjų tyrimai Klaipėdoje