Alergologija

Ingos Gruzdienės klinika

Alerginiai susirgimai kamuoja vis daugiau vaikų ir suaugusiųjų. Ignoruoti simptomų nereikėtų – šiuolaikinės tyrimų galimybės gali ne tik labai pagerinti gyvenimo kokybę, bet ir kai kuriais atvejais sustabdyti ligos progresavimą.

Ingos Gruzdienės medicinos centre teikiamos gydytojo alergologo klinikinio imunologo paslaugos – apžiūra, diagnostika bei gydymas. Atvykus į konsultaciją, surenkama tiksli paciento anamnezė, atliekama apklausa dėl simptomų, įvertinami galimi aplinkos veiksniai ir paskiriami reikalingi tyrimai.

Daug naudingos informacijos suteikiančių tyrimų yra atliekama klinikoje: odos dūrio alerginiai mėginiai, odos lopo (aplikaciniai) mėginiai, mėginys su autologiniu (paties paciento krauju) serumu, plati bei tiksli laboratorinė diagnostika – specifinių imunoglobulinų (IgE) ištyrimas atitinkamiems alergenams bei dalis imunologinių tyrimų.

Alergenai pacientams gali sukelti:

  • kvėpavimo takų ligas: alerginę slogą, astmą, obstrukcinį bronchitą.
  • Odos ligas: alerginį kontaktinį dermatitą, dilgėlinę ir/ar angioedemą, atopinį dermatitą ir kt.
  • Maisto alergijas.
  • Alergiją medikamentams.
  • Alergiją vabzdžių įgėlimams.

Nustačius alergeną pacientui skiriamas individualus gydymas, atsižvelgiant į gretutines ligas bei kitus svarbius faktorius. Be to, specialistas konsultuoja, pataria, kaip paprasčiau gyventi su turima liga, kokių alergenų vengti. Alerginiai susirgimai taip pat gali būti gydomi medikamentais, tačiau paskirtas vaisto poveikis turi būti reguliariai stebimas, reguliuojamos dozės.

Vienas naujausių bei pažangiausių gydymo metodų – imunoterapija, specifiniam alergenui. Jos metu, siekiama pripratinti imuninę sistemą toleruoti alergeną, jį skiriant alergiškam pacientui reguliariai vis didesniais kiekiais.

Alerginiai susirgimai reikalauja ypač glaudaus gydytojo ir paciento bendradarbiavimo, todėl Ingos Gruzdienės privačioje klinikoje kiekvienam skiriamas ypatingas dėmesys. Klinikoje konsultuoja, alergines ligas diagnozuoja ir gydo alergologė ir klinikinė imunologė V.Paltarackienė.

Alergologo paslaugos Klaipėdoje
Alergologija klaipedoje
Nėščiųjų tyrimai Klaipėdoje
Alergologo konsultacija Klaipėdoje