Nėščiųjų echoskopija Klaipėdoje

Ginekologė Klaipėdoje: 10 nėštumo mėnuo

Apie šį nėštumo mėnesį kalbama retai. 10 mėnesį Jūsų būsimas naujagimis yra išnešiotas ir bet kurią dieną galite sulaukti galutinio etapo — gimdymo.

Paskutinį mėnesį vidutinis kūdikėlio svoris 3000 – 3500 g., o ūgis 50-54 cm.  Vaikelis guli susirietęs ir iki pat gimdymo dienos augina svorį, tad apsiversti jau nebegali. Dešimtojo mėnesio pradžioje nosies ir ausų kremzlės tampa tvirtesnėmis. Paskutinį mėnesį bręsta centrinė nervų sistema. Visiškai išsivysčiusios tik stuburo smegenų nervinės ląstelės. Mažylis šiuo laikotarpiu mokosi kvėpuoti. Placenta nustoja augti.

Ultragarso tyrimas Klaipėdoje

Kokie kūno pokyčiai vyksta devintąjį nėštumo mėnesį?

Jūsų kūnas ruošiasi gimdymui. Šiuo laikotarpiu nėščioji dažniausiai jaučiasi truputį geriau, nes vaisius nusileidžia šiek tiek labiau į moters dubenį, todėl palengvėja nėščiosios kvėpavimas, sumažėja dusulys, skausmas diafragmos srityje.

Jaučiamas nežymus skausmas dubens srityje. Dažnesni gimdos susitraukimai, kurie yra nereguliarūs ir skiriasi nuo reguliarių gimdos susitraukimų, gimdymo metu. Kūno svoris nebeauga, o atvirkščiai — mažėja, nes vaisiaus vandenys nustoja gamintis.

Paskutinį mėnesį sulėtinkite tempą. Dirbkite tik lengvus darbus, neskubėkite, stenkitės nepersitempti ir nepervargti.

Nuo 37 – tos savaitės, prasidėjus bet kokiems gimdymo požymiams — nutekėjus vaisiaus vandenims, prasidėjus reguliariai gimdymo veiklai, susilpnėjus vaisiaus judesiams būtina vykti į gimdymo namus.

Kada vykti į gimdymo namus?

Dažniausiai užduodamas klausimas: kada važiuoti į gimdymo namus ir kaip nenuvažiuoti per anksti?  Svarbiausi ir pagrindiniai gimdymo požymiai yra du. Pirmiausia, tai reguliarūs gimdos susitraukimai.  Tai tokie gimdos susitraukimai, kurie vyksta kas dešimt minučių ir dažniau. Antrasis požymis — nutekėję vaisiaus vandenys. Labai svarbu įvertinti vaisiaus vandenų spalvą, jei vandenys yra skaidrūs, tada namuose galite palaukti dar dvi ar tris valandas.

Labai dažnai pacientės, kai pasirodo gleivių kamštis, atvyksta į gimdymo namus manydamos, kad prasidėjo gimdymas.  Mielos moterys, gleivių kamščio pasišalinimas nėra gimdymo pradžia, tai artėjančio gimdymo požymis ir tikrasis gimdymas turėtų prasidėti po dviejų ar trijų dienų.

Jeigu skausmingi gimdos susitraukimai ir laukimas namuose jus vargina, pasinaudokite paprastomis priemonėmis, kurias turite namuose. Dušas — geriausia terapija mažinanti skausmą. Niekada nebijokite, tikro gimdymo nepramiegosite.