Nėščiųjų priežiūra Klaipėdoje

Ginekologė Klaipėdoje: 7 nėštumo mėnuo

Septintas nėštumo mėnuo trunka nuo 25-tos iki 28-tos savaitės. Per šį periodą būsimos mamytės po truputi atsipalaiduoja, nes liko ne tiek ir daug.
Paskutiniai mėnesiai yra itin svarbūs Jūsų mažyliui. Su kiekviena diena jis darosi stipresnis ir ruošiasi susitikimui su pasauliu. Šiuo metu jis jau mažas žmogutis, turintis ne tik savitus veido bruožus, bet ir charakterį. Plaučiuose vystosi struktūros, kurios vėliau leis vaikučiui laisvai kvėpuoti. Pradeda funkcionuoti kaulų čiulpai, o tai pagrindinis kraujo gamybos organas. Vaikutis šį mėnesi pasiekia 900 g ir gali būti didesnis nei 40 cm. Jūsų kūdikėlis jau skiria pažįstamus garsus, pavyzdžiui, tėvų balsus geba atskirti nuo kitų garsų.

Kokie kūno pokyčiai vyksta septintąjį nėštumo mėnesį?

Nenustebkite jeigu pajusite gimdos susitraukimus. Tokie netikri sąrėmiai yra normalus reiškinys, kai vaisius yra stumiamas link gimdos kaklelio ir siunčia signalus būsimai mamytei apie artėjantį vaikučio gimimą. Jeigu tokie sąrėmiai trunka kiek ilgiau nei 4 valandas – būtina kreiptis į Jūsų nėštumą prižiūrintį gydytoją.

  • Septintam nėštumo mėnesiui būdingas emocinis nestabilumas, didelis nuotaikų svyravimas.
  • Galite pajusti vaikelio žagsėjimą, nesijaudinkite – tai visiškai normalu.
  • Gimda pradeda dar labiau spausti šlapimo pūslę, todėl padažnės šlapinimasis.
  • Kai kurioms nėštukėms pasireiškia dusulys, nes padidėjusi gimda pradeda spausti diafragmą.
  • Iš būsimų mamyčių krūtų gali pasirodyti gelsvos spalvos išskyrų, bet tai visiškai normalu, nes kūnas ruošiasi žindymui.

Finišo tiesioji jau visai čia pat, tad visi nemalonumai yra niekis, lyginant su tuo stebuklu, kuris tuoj įvyks.

Šis mėnuo yra išskirtinis tuo, kad gydytojai nuo 28-tos nėštumo savaitės gali paprašyti pradėti skaičiuoti mažylio judesius. Kiekvieno vaikelio aktyvumas būna skirtingas, tad mažylis turėtų judėti taip dažnai ir intensyviai, kaip judėjo paskutines kelias savaites.

Mėnesio pradžioje vaikutis po truputį pradės suktis, kol jo galvutė atsidurs ties dubeniu.

Trečiame nėštumo trimestre didžiausias pavojus – priešlaikinis gimdymas. Šio reiškinio priežastys įvairios, kartais jos taip ir lieka neaiškios. Šiuo metu gimęs mažylis jau gali išgyventi, tačiau jį tektų kurį laiką palaikyti specialiame inkubatoriuje.

Kad jaustumėtės geriau, stenkitės kuo daugiau laiko praleisti gryname ore ir stenkitės nepersivalgyti.

Šiuo laikotarpiu dažniausiai pakanka vieno apsilankymo pas Jus prižiūrintį specialistą.Taip pat, patartina turėti paruoštą krepšį, kurį turėsite su savimi, kai vyksite į gimdymo namus, nes nuo šio momento nėštumas yra nenuspėjamas.

Jeigu Jus kamuoja klausimai dėl artėjančio gimdymo, mielai į visus Jums rūpimus klausimus atsakys mūsų klinikos gydytojai.

Ingos Gruzdienės medicinos centras